راهنمای مراجعان

راهنمای مراجعان مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی یاوران رشد

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست؛    هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود.

صحنه پیوسته به جاست؛    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد!

با عرض سلام و خیرمقدم خدمت شما سرور گرامی!

دوست عزیز! امیدواریم با حضور روان‌شناسان و مشاوران متخصص در حیطه‌های مختلف تخصصی مشاوره و روان‌شناسی، بتوانیم در راستای بهبود شرایط روحی- روانی و کمک به حل مشکلات شما، در عرصه‌های مختلف زندگی گام‌های مؤثّری برداریم.

مشاوران و روان‌شناسان این مرکز، می‌کوشند تا با استفاده از تمام توان حرفه‌ای، تخصص و تعهد خود، شما را در دستیابی به شرایط موقعیتی، روانی و رفتاری مناسب‌تر و زندگی بانشاط‌تر یاری نمایند. لذا از شما استدعا داریم با توجه به موارد زیر ما را در راستای ارائه خدمات بهتر و کارآمدتر مساعدت فرمائید.

الف) روشهای ارائه خدمات مرکز

خدمات و فعالیت‌های آموزشی، مشاوره‌ای و درمانی این مرکز در زمینه‌های پیش از ازدواج، زوجی، خانواده، کودک و نوجوان، سلامت روانی، تحصیلی، شغلی و مربیگری زندگی به روشهای زیر ارائه می‌گردد:

 • خدمات فردی و خانوادگی ،(برحسب نیازها و انتظارات مراجعان و در مسیر اهداف علمی و تخصصی)

 • خدمات گروهی ،(آموزشهای عمومی و تخصصی، مشاوره گروهی، گروه درمانی، کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی)

 • خدمات روان‌آموزشی و مطالعه درمانی،(فروش کتاب، دیسک‌های فشرده (CD)، DVD و بروشورهای آموزشی)

 • خدمات روانسنجی ،(اجرا، نمره‌گذاری و تفسیر آزمون‌های هوش و شخصیت)

ب) تعیین وقت مشاوره

 1. کادر پذیرش مرکز همه‌روزه به جز روزهای تعطیل، از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب، آماده تنظیم و هماهنگی وقت برای دریافت خدمات مرکز هستند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی با پذیرش تعیین وقت نمائید. به این ترتیب امکان ارتباط شما با متخصصان این مرکز فراهم می‌شود.

 2. حتی‌الامکان از مراجعه بدون وقت قبلی خودداری نمائید.

 3. وقت تعیین‌شده شما فقط برای مشاور و روان‌شناس مربوطه معتبر خواهد بود.

 4. همکاران پذیرش صبح روز مشاوره شما پیامکی برای یادآوری و تایید حضورتان در جلسه مورد نظر به شما ارسال می‌نمایند و در صورت پاسخ مساعد شما وقت جلسه شما قطعی می‌شود و در صورت عدم پاسخ یا انصراف وقت شما در اختیار افراد لیست انتظار هر مشاور/روانشناس قرار خواهد گرفت.

ج) طول مدت جلسات:

 1. طول مدت جلسات مشاوره فردی ۴۵ دقیقه و زوجی و خانواده ۹۰ دقیقه می‌باشد. متخصصان مرکز تمام تلاش خود را خواهند نمود، تا جلسات طولانی‌تر نشود. اما با توجه به رعایت صرفه و صلاح مراجع، در موارد محدود به تشخیص مشاور/روان‌شناس، مراجع یا هردو، به شرط عدم حضور مراجع بعدی، امکان افزایش زمان مشاوره حداکثر تا ۳۰ دقیقه وجود خواهد داشت. مراجعان موظفند برای زمان اضافه حق مشاوره مجزا پرداخت نمایند.

 2. مراجعان در صورت تمایل به برگزاری جلسات مشاوره ماراتن (جلسات طولانی‌تر)، موظفند در زمان رزرو وقت، به این مسأله توجه نمایند، تا از ایجاد بی‌نظمی و تضییع حقوق سایر مراجعان جلوگیری شود و البته با وجود تنظیم وقت طولانی‌تر بموقع در مرکز حضور داشته باشند.

 3. حداکثر مدت تأخیر مجاز برای مراجعان ۱۵ دقیقه می‌باشد. در صورت تأخیر بیش‌تر، زمان اضافی از مدت مشاوره کسر خواهد گردید.

 4. با توجه به ضرورت، در مواردی ممکن است جلسه قبل از شما کمی دیرتر تمام شود. همکاران ما در تلاشند که مدت تمدید جلسه قبل از شما بیشتر از ۱۵-۳۰ دقیقه به طول نیانجامد. لذا از شما انتظار می‌رود جهت حفظ نظم مرکز و تمرکز مشاور/روانشناس بر کار خود، با حفظ آرامش، خونسردی و اعتماد به مدیریت و کادر مرکز، منتظر شروع جلسه خود بمانید.

د) تعرفه خدمات و نحوه پرداخت حق مشاوره:

 1. تعرفه خدمات این مرکز ، با توجه به رتبه تحصیلی و حرفه‌ای مشاور/روانشناس مربوطه و طبق تعرفه‌های قانونی سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور و در اکثر موارد کمتر از تعرفه های مصوب در نظر گرفته شده است.

 2. پرداخت حق مشاوره، در هنگام رزرو وقت یا قبل از شروع مشاوره می‌باشد.

 3. در صورت تمدید وقت مشاوره شما موظف به پرداخت تعرفه برای زمان اضافی خواهید بود.

 4. همه پرداختها ، حتی‌الامکان از طریق کارت اعتباری بوده و از دریافت پول نقد معذوریم.

 5. گاهی لازم می‌شود به تشخیص مشاور/روان‌شناس، برای سنجش وضعیت روان‌شناختی و پیشرفت شما در طول جلسات یا تصمیم‌گیری در مورد مداخلات تخصصی، یک یا چند آزمون روان‌شناختی در مورد شما اجرا گردد. تعرفه این آزمون‌ها بطور مجزا بوده و قبل از اجرای آزمون باید پرداخت شود.

ه) محرمانگی تماس و اطلاعات مراجع (اصل رازداری)

 1. مراجعه شما و مطالبی که طی جلسات مشاوره مطرح می‌کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، بدون اجازه صریح شما کوچک‌ترین اطلاعاتی به فرد دیگری خارج از مرکز بازگو نخواهد گردید. لذا محدوده و میزان افشای اطلاعات فقط با رضایت شما انجام خواهد گرفت.

 2. به‌ندرت، شرایطی پیش می‌آید که طبق قانون، محرمانگی نقض می‌شود. این موقعیت‌ها، زمانی است که خطری جدی سلامت شما یا دیگری را تهدید کند.

 3. ورود سایر افراد به اتاق مشاوره در طول جلسات بدون هماهنگی و کسب اجازه از شما ممنوع است.

و) تعهد به شرکت در تمام جلسات:

 1. جهت دستیابی به اهداف مشاوره و رسیدن به نتیجه مطلوب، لازم است در جلسات بطور مرتب حضور یابید، لذا شایسته است ، از لغو پیاپی جلسات و به تعویق انداختن آن‌ها جداً پرهیز نموده، همکاری لازم را با مشاور خود داشته باشید تا به نتیجه دلخواهِ مورد توافق شما و مشاورتان دست یابید.

 2. در صورتی‌که به هر دلیل نتوانید در زمان تعیین‌شده، در مرکز حضور یابید، باید حتی‌الامکان یک روز قبل به پذیرش اطلاع دهید. در غیر این‌صورت، هزینه مشاوره از شما دریافت خواهد گردید.

ز) راههای ارتباطی و اطلاع‌رسانی (جهت تنظیم وقت مشاوره، انتقال نظرات و پیشنهادات):

برای تنظیم وقت مشاوره، آشنایی بیشتر با مرکز، کسب اطلاع از خدمات، کلاس‌ها و کارگاهای آموزشی، مطالعه در حوزه روان‌شناسی و مشاوره، ارائه پیشنهاد، انتقاد و یا هرگونه نظری در مورد عملکرد و رفتار کارکنان، مدیریت یا متخصصان مرکز می‌توانید از وسایل ارتباطی زیر استفاده فرمایید. جهت تسهیل در اطلاع رسانی و هماهنگی خدمات به صفحات و کانالهای ارتباطی ما بپیوندید.

 

شماره های تماس:۰۹۰۲۴۸۴۴۱۶۱ و ۰۹۳۸۴۲۳۱۵۵۳ 

وبسایت: http://yavaraneroshd.ir  در صورتی که بخواهید دیگران از تجربه مشاوره‌ای شما با مشاوران مرکز استفاده کنند، در محل تجربیات مراجعان در صفحه اول سایت آن را ثبت کنید.

ایمیل: yavaran.roshd@yahoo.com

تلگرام:  http://t.me/yavaraneroshd

سروش: @yavaranroshd

ح) نشانی مرکز:

تبریز-خیابان امام (ره)-چهارراه شهید بهشتی (منصور سابق)-۱۰۰متر به‌طرف آبرسان-سمت چپ-ساختمان سامان-طبقه سوم

یاوران رشد و تعالی شمائیم.

همه با هم پیش بسوی تغییر و توانمندی

با آرزوی بهترشدن و بهترماندن

 

مدیریت مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی یاوران رشد

بازدید: 1879