راهنمای مراجعان

راهنمای مراجعان مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی یاوران رشد

logo22

 

زندگي صحنه يكتاي هنرمندي ماست؛ هر كسي نغمه خود خواند و از صحنه رود.

صحنه پيوسته به جاست؛ خرم آن نغمه كه مردم بسپارند به ياد!

با عرض سلام و خیرمقدم خدمت شما سرور گرامی!

دوست عزیز! امیدواریم بتوانیم، با داشتن روان‌شناسان و مشاوران متخصص در حیطه‌های مختلف، در راستای بهبود شرایط روحی- روانی و کمک به حل مشکلات شما، در عرصه‌های مهم زندگی گام‌های مؤثّری برداریم. مشاوران و روان‌شناسان این مرکز، می‌کوشند تا با استفاده از تمام توان حرفه‌ای، تخصص و تعهد خود، شما را در دستیابی به شرایط موقعیتی، روانی و رفتاری مناسب‌تر و زندگی بانشاط‌تر یاری نمایند. لذا از شما استدعا داریم با توجه به موارد زیر ما را در راستای ارائه خدمات بهتر و کارآمدتر مساعدت فرمائید.

مقررات مرکز مشاوره

الف) محدوده فعالیت مرکز

۱٫        خدمات و فعالیت‌های آموزشی، مشاوره‌ای و درمانی این مرکز به صورت فردی یا گروهی، در زمینه‌های پیش از ازدواج، زوجی، خانواده، کودک و نوجوان، سلامت روانی، تحصیلی و شغلی ارائه می‌گردد.

۲٫        سایر خدمات: فروش دیسک‌های فشرده (CD) و کتاب، تدوین و انتشار بروشور، برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای آموزشی با موضوعات فوق، انجام می‌پذیرد. شما می‌تواند با نام‌نویسی در موعد مقرر، در برنامه مورد علاقه خود شرکت و برای خرید CD و کتاب‌ها همه روزه در ساعات کار مرکز، مراجعه نمائید.

ب) تعیین وقت مشاوره

۳٫        پرسنل پذیرش مرکز مشاوره، همه‌روزه به جز روزهای تعطیل از شنبه تا پنجشنبه، از ساعت ۹ صبح الی ۸ شب آماده رزرواسیون و هماهنگی خدمات مشاوره هستند. شما می‌توانید با مراجعه حضوری یا تماس تلفنی، از طریق واحد پذیرش مرکز، تعیین وقت نمائید. به این ترتیب امکان ارتباط شما با متخصصان این مرکز فراهم می‌شود. حتی‌الامکان از مراجعه بدون وقت قبلی خودداری نمائید. وقت تعیین‌شده شما فقط برای مشاور و روان‌شناس مربوطه معتبر خواهد بود.

۴٫        حداکثر مدت تأخیر مجاز برای مراجعان ۱۵ دقیقه می‌باشد. در صورت تأخیر بیش‌تر، زمان اضافی از مدت مشاوره کسر خواهد گردید.

ج) طول مدت جلسات:

۱٫        طول مدت جلسات مشاوره فردی ۴۵ دقیقه و زوجی و خانواده ۹۰ دقیقه می‌باشد. متخصصان مرکز تمام تلاش خود را خواهند نمود، تا جلسات طولانی‌تر نشود. اما با توجه به رعایت صرفه و صلاح مراجع، در موارد محدود به تشخیص روان‌شناس، مراجع یا هردو، به شرط عدم انتظار مراجع بعدی، امکان افزایش زمان مشاوره حداکثر تا ۳۰ دقیقه وجود خواهد داشت. مراجعان موظفند برای زمان اضافه حق مشاوره مجزا پرداخت نمایند.

۲٫        مراجعان در صورت تمایل به برگزاری جلسات مشاوره ماراتن (جلسات طولانی‌تر)، موظفند در زمان رزرو وقت، به این مسأله توجه نمایند، تا از ایجاد بی‌نظمی و تضییع حقوق سایر مراجعان جلوگیری شود.

د) پرداخت حق مشاوره:

پرداخت حق مشاوره، طبق تعرفه‌های سازمان نظام روان‌شناسی و مشاوره کشور، در هنگام رزرو وقت یا قبل از شروع مشاوره بوده، حتی‌الامکان از طریق کارت اعتباری دریافت خواهد گردید.

ه) محرمانگی تماس و اطلاعات مراجع (اصل رازداری)

۱٫        مراجعه شما و مطالبی که طی جلسات مشاوره مطرح می‌کنید، محرمانه است. در شرایط عادی، بدون اجازه صریح شما کوچک‌ترین اطلاعاتی به فرد دیگری خارج از مرکز بازگو نخواهد گردید. محدوده و میزان افشای اطلاعات فقط با رضایت شما مجاز خواهد بود.

۲٫        به‌ندرت، شرایطی پیش می‌آید که طبق قانون، محرمانگی نقض می‌شود. این موقعیت‌ها، زمانی است که خطری جدی سلامت شما یا دیگری را تهدید کند.

و) تعهد به شرکت در تمام جلسات:

۱٫        جهت دستیابی به اهداف مشاوره و رسیدن به نتیجه مطلوب، لازم است در جلسات بطور مرتب حضور یابید، لذا شایسته است از لغو پیاپی جلسات و به تعویق انداختن آن‌ها جداً پرهیز نموده، همکاری لازم را با مشاور خود داشته باشید تا به نتیجه دلخواهِ مورد توافق شما و مشاورتان دست یابید.

۲٫        در صورتی‌که به هر دلیل نتوانید در زمان تعیین‌شده، در مرکز حضور یابید، باید حتی‌الامکان یک روز قبل به پذیرش اطلاع دهید. در غیر این‌صورت، هزینه مشاوره از شما دریافت خواهد گردید.

ز) انتقال نظرات و پیشنهادات:

 در صورتی‌که هرگونه پیشنهاد، انتقاد و یا نظری در مورد عملکرد و رفتار کارکنان، مدیریت یا متخصصان مرکز دارید، می‌توانید به‌صورت نوشتاری در صندوق پیشنهادات و انتقادات مرکز یا در قسمت نظرات مراجعان در سایت مرکز به نشانی www.yavaraneroshd.ir ارسال نمائید.

ح) کانال‌های ارتباطی و اطلاع‌رسانی:

۱٫        سایت مرکز منبع مهم و خوبی برای کسب اطلاع از خدمات، کلاس‌ها و کارگاهای آموزشی می‌باشد.

۲٫        سامانه پیام کوتاه: اطلاعیه‌های مربوطه، برای افرادی‌که فقط یک بار مراجعه کرده باشند، از طریق سامانه‌های الکترونیکی ارسال خواهد گردید.

۳٫        شماره‌های تماس: ۳۳۳۷۳۷۱۸-۳۳۳۶۳۷۳۰ و ۰۹۳۸۴۲۳۱۵۵۳

 

منشور اخلاقی روانشناسان و مشاوران برای دانلود اینجا  کلیک کنید!

 

با آرزوی بهترشدن و بهترماندن

مدیریت مرکز مشاوره و خدمات روان‌شناختی یاوران رشد

 

بازدید: 152